چرا سنتور را در ابعاد مختلف میسازند؟ سنتور سل کوک،لا کوک و.. چه تفاوتی دارند؟

چرا سنتور را در ابعاد مختلف میسازند؟ سنتور سل کوک،لا کوک و.. چه تفاوتی دارند؟

 

امروزه متاسفانه در اینترنت به زبان فارسی برای موسیقی #مطالب مفید بسیار کمیاب است و گاها مطالبی با سطح کیفی و دانش بسیار پایین در دسترس قرار گرفته٫
این نکته مهم ترین انگیزه من برای تهیه این دست از مطالب است و با اینکه دانش و سطح علمی هنری هر فرد و جامعه ای نسبی می‌باشد.
با توجه به توان و دانش نسبی خودم این ویدیو ها را تهیه کرده ام و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه برای تولیدات دیگر دوستانی که نظرات متفاوتی دارند بشود تا آیندگان مانند حال امروز ما برای جست و جو یک مطلب ساده دستشان خالی نباشد و فقط از مطالب شفاهی و خاطرات اساتید استفاده نکنند.

🙏 در تهیه این ویدیو ها دوستان عزیزم در #هفدانگ ؛ #پژوهشکده_سنتور و دوستان سنتور نوازم همراه من بوده و هستند و در آینده با حضور آنها قسمت های دیگر را تقدیم شما میکنم.

👌نکته ای که باید به آن بسیار توجه کنیم: فضای مجازی جای آموختن نوازندگی؛ هنر و علم به صورت کامل و آکادمیک نبوده و نیست.
اما حتما از این طریق میتوان مکمل خوبی برای زحمات همه مدرسین و هنرجویانی که با کمترین امکانات در سرتاسر #ایران و #جهان در حال فراگیری و آموزش سنتور و موسیقی هستند بود.
با احترام #سیاوش_کامکار

لینک دو قسمت در سایت آپارات:

https://www.aparat.com/v/ITBkr

 https://www.aparat.com/v/eGfB4

 


نظرات

 • امير مسعود
  ١٦ آذر ١٣٩٧ - ٢٣:٠٧

  خيلي ممنون استاد....واقعا مطلب مفيدي بود....حداقل واسه من يكي خيلي مهم بود دونستن اين موضوع و مطمعنم كه واسه بقييه هم مهمه.....اگه ميشه لطف كنين مطالب بيشتري بزارين

  • سیاوش کامکار
   ٢٧ آذر ١٣٩٧ - ٠٨:٣٧ (حدود ٤ سال پیش)

   جشم حتما

نظر خود را ارسال کنید

ارسال نظر